ALT + 4 Informace o obci
ALT + 5 Prohlášení o přístupnosti

Hry bez hranic 2014

Vytvořeno: pondělí 8. září 2014

V sobotu 6. září 2014 proběhl na fotbalovém hřišti TJ Rozsochy první ročník soutěže HRY BEZ HRANIC, vyhlášený Mikroregionem Bystřicko.

Soutěžilo osm týmů - Bystřice nad Pernštejnem, Dalečín, Dolní Rožínka, Rozsochy, Rožná, Strážek, Štěpánov nad Svratkou a Vír.

Každá z obcí byla zodpovědná za jednu soutěžní disciplínu:

1) Synchronizace - dva členové týmu měli nohy spojeny páskou a měli za úkol prokličkovat slalom, oběhnout překážku na druhé straně, vzít s sebou předem určený předmět a prokličkovat zpět. Daný předmět vhodili do košíku a následovala je další dvojice. Takto měli za úkol dostat do cíle 4 předměty.

2) Závody na lyžích – všichni soutěžící měli za úkol sladit krok a dopravit se na lyžích do cíle.

3) Věříš mi? - překážková dráha, kdy jeden soutěžící měl zavázané oči a druhý z předem určeného místa navigoval slepce přes překážky. Dráha byla tvořena překážkami, které soutěžící musí přelézat, podlézat, případně je obcházet.

4) Snášení vajíček – dva soutěžící byli v obleku slepice, stáli od sebe v určité vzdálenosti, první „slepice“ měla v rukách tyč, na jejímž konci byla připevněna hadice. Druhá „slepice“ měla za úkol „snášet vajíčka“ do proložky. V týmu byl i hospodář, který nosil první „slepici“ vajíčka a vkládal je do hadice.

5) Běh s pivem - účastnilo se všech 5 soutěžících z týmu, měli za úkol běžet s plechovkami piva předem určenou trasu. První soutěžící vybíhal s jednou plechovkou piva, druhý se dvěma, třetí se třemi atd.

6) Chyť mě, když to dokážeš! - účastnil se celý tým. V dětském bazénku byla napuštěná voda, ve které plavalo 5 rybiček. Každý soutěžící vybíhal z předem určeného startu a po vylovení rybičky prutem se vracel zpět na start, kde odlovené rybky odkládal.

7) Kličkovaná - účastnil se opět celý tým. Soutěžící po jednom běhali přes překážkovou dráhu s ping-pongovou pálkou, kdy museli přes celou dráhu udržet ping-pongový míček na pálce.

8) Skládání puzzle – soutěžící skládali logo Her bez hranic.

9) Bystřická osmisměrka - úkolem týmů bylo v co nejrychlejším čase správně odhalit 16 obcí Mikroregionu Bystřicko v osmisměrce a sestavit tajenku ze zbývajících písmen.

10) Tajemství proutěného košíku – týmy měly uhádnout názvy obcí podle jejich znaků.

Týmy si mohly zvolit, na kterou z disciplín si vyberou žolíka, a získají tak dvojnásobný počet bodů.

Konečné pořadí: 1. místo - Rožná, 2. místo - Dalečín, 3. místo - Dolní Rožínka

Vzhledem ke skutečnosti, že přípravy a sestavování týmu probíhaly úplně na poslední chvíli, je 3. místo krásným, nad očekávání dobrým výsledkem. :-)