Vytvořeno: pátek 30. srpen 2019

Obec Dolní Rožínka se zavazuje ke zpřístupnění svých webových stránek v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Webové stránky:

www.dolni-rozinka.cz

Stav souladu

Uvedené webové stránky jsou ovladatelné klávesnicí, jsou dobře vnímatelné, srozumitelné a stabilní.

Kód stránek je vytvořen v HTML a s pomocí kaskádových stylů CSS a Javascriptu. Obsah stránek zůstává srozumitelný i při vypnutí grafických prvků a CSS. Pro nevidomé je v záhlaví uvedena možnost přeskočit přímo na obsah stránek nebo na navigaci, na mapu stránek a použité klávesové zkratky.

Obsah i text stránek je responzivní.

Na stránkách nejsou žádná videa.

Uvedené webové stránky jsou částečně v souladu s EN 301 549 V2 1.2 a standardem WCAG 2.1 z důvodu nedostatečně přístupného obsahu viz níže.

Nedostatečně přístupný obsah

Na tomto webu jsou informace v jiné než hypertextové podobě a to konkrétně úřední dokumenty ve formátech pdf, doc nebo rtf. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Wordpad (doc, rtf) nebo Acrobat Reader (pdf).

Použité klávesové zkratky

ALT + 0 - úvodní stránka

ALT + 1 - kontakt na obecní úřad

ALT + 2 - úřední deska

ALT + 3 - dokumenty obce

ALT + 4 - informace o obci

ALT + 5 - prohlášení o přístupnosti

Vypracování prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti bylo vypracováno dne 30. srpna 2019.

Pro vypracování prohlášení bylo použito vlastní posouzení provedené obcí Dolní Rožínka vzhledem k požadavkům zákona č. 99/2019 Sb., metodického pokynu MVČR k tomuto zákonu, normy EN 301 549 V2 1.2 a mezinárodně uznávaného standardu Web Content Accessibility Guidelines – WCAG 2.1.

Zpětná vazba a kontaktní údaje

Pokud máte potíže s přečtením obsahu či stažením dokumentů nebo máte podezření, že webové stránky nesplňují požadavky dle zákona č. 99/2019 Sb., kontaktujte prosím správce webu na telefonu 566 567 133 nebo e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Můžete nám také sdělit váš názor osobně v kanceláři obecního úřadu.

Postupy pro prosazování práva

Případné podněty k nápravě pište na adresu Obec Dolní Rožínka, Dolní Rožínka 3, 59251, telefonicky na číslo 566 567 133 nebo e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..